Herbata na wystawie – zaproszenie

W najbliższy piątek, 13 stycznia o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica na Bielanach zostanie otwarta wystawa Tajwan – ożywia serca i umysły. Otwarciu będzie towarzyszył koncert tradycyjnej muzyki chińskiej i pokaz parzenia gongfu cha – ten ostatni w moim wykonaniu. Nie obędzie się bez poczęstunku znakomitą tajwańską herbatą – zapowiada się słynny, zwany „Pięknością Wschodu” (Dongfang Meiren 東方美人) Baihao Wulong 白毫烏龍 oraz mniej znana tajwańska Biluochun 碧螺春. Warto przyjść, obejrzeć, posłuchać i napić się herbaty.

Tajwan – ożywia serca i umysły to wystawa fotografii i drzeworytów prezentująca Tajwan jako kraj odznaczający się wielką różnorodnością etniczno-kulturową i pięknem natury. Wystawę można oglądać w terminie 13 stycznia – 10 marca 2012 roku w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przy ul. Duracza 19. Zapraszamy!

4 komentarze »

 1. A. Zhao |

  Warto isc! Warto pojsc poznac kulture chinska w zupelnie innym wydaniu 🙂 . Tajwanczycy ze swoim otwartym podejsciem kulturowym potrafia chinska tradycje rozpowszechniac. Tez pojde z znajomymi, gdy tylko znajde czas 🙂

 2. matiwan |

  Gdyby nie tak daleka droga na pewno wybrałbym się tam..

 3. Anna Włodarczyk |

  Dla tych, którzy na herbatę w Bibliotece nie dotarli, albo mają niedosyt (bo czasu było mało!): herbata zawita do Biblioteki na Bielanach jeszcze raz, już wkrótce. Będzie więcej czasu na kosztowanie, opowieści, a pewnie i jakieś dodatkowe atrakcje. Dokładny termin podamy niedługo.

 4. YLK |

  Czy mozesz wyjasnic, co to takiego „tajwanski Biluochun”? Bylem dotad przekonany, ze ortodoksyjny Biluochun pochodzi z plantacji na Dongshanie k/Suzhou.

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

 • Archiwum