Wiosenna promocja – w zielone gramy!

Zbliża się wiosna. Na pierwsze listki i świeże herbaty jeszcze trochę musimy zaczekać, ale możemy już im wyjść na przeciw. Żeby szybciej stało się ciepło i zielono, proponujemy wspaniałe zielone chińskie herbaty w promocyjnych cenach:

Wuyuan Ming Mei 婺源茗眉, czyli “Herbaciane Brwi” z miejscowości Wuyuan. Pochodzi ze zbioru z 25 marca 2010 roku (sprzed Święta Czystej Jasności – Qingmingjie).

Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangxi, miejscowość Wuyuan

UWAGA, PROMOCJA! Tylko do 20 kwietnia:
50g  –  43.00 zł 34.00 zł
100g  –  86.00 zł 68.00 zł
200g  –  165.00 zł 132.00z

Opis:
Jedna z bardzo popularnych chińskich herbat zielonych, choć produkowana dopiero od 1950 roku, czasem bywa mylona z podobną do niej Zhen Mei (Chun Mee). Ma delikatne, nefrytowo zielone listki, spiralnie zwinięte w kształt przypominający brwi (Ming Mei oznacza „herbaciane brwi” lub „zielone brwi”) i zawiera dużą ilość białych pąków liściowych. Daje klarowny, żółtawozielony napar o świeżym, pełnym i bogatym, a jednocześnie delikatnym smaku i aromacie, pozostawiający długotrwały, słodkawy posmak.

“Cztery Czarki Woni” z Mengding (Mengding Si Bei Xiang 蒙頂四杯香) – Jedna spośród słynnych zielonych herbat z góry Mengding, zbierana 25 kwietnia 2010 roku.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Sichuan, Mengding

UWAGA, PROMOCJA! Tylko do 20 kwietnia:
50g  –  36.00 zł 28.00 zł
100g  –  72.00 zł 56.00 zł
200g  –  135.00 zł 108.00zł

Opis:
Nazwa tej herbaty pochodzi od pięknego, intensywnego i słodkiego aromatu, który utrzymuje się przez cztery parzenia, za każdym odkrywając nowe, ukryte nutki. Napar jej jest jaskrawożółty, wyjątkowo świeży i nieco cierpki w smaku, z intensywną kwiatowo-owocową nutą. Pozostawia powoli zanikający, lekko ostry posmak.


W ofercie posiadamy również herbatę zieloną z Tajwanu, niedostępną na polskim rynku:

Słodka Zielona Wiosna 甘綠春, zwana też Zieloną Herbatą Yilin („Las Sztuk”) 藝林綠茶

Pochodzenie: Tajwan, wiosenny zbiór 2010 roku

UWAGA, PROMOCJA! Tylko do 20 kwietnia:
50g  –  47.00 zł 37.00 zł
100g  –  94.00 zł 74.00 zł
200g  –  142.00 zł 113.00zł

Opis:
Najwyższej jakości herbata z Tajwanu, o świeżym, delikatnym smaku i aromacie, wytwarzana z wiosennych pędów. Napar jest żółtozielony, aromatyczny, smak delikatny i świeży. Parzone właściwie, w temperaturze ok. 75ºC, rozwija niezwykle subtelne gamy smakowe.

Oprócz herbat zielonych oferujemy również turkusowe, a wśród nich:

Anxi Tie Guanyin 安溪鐵觀音 – “Żelazna Bodhisattwa Miłosierdzia” z miejscowości Anxi. Jedna z najsłynniejszych herbat turkusowych – częściowo fermentowanych.

Baozhung Wulong 包種烏龍茶herbata tajwańska bardzo lekko fermentowana, bliska herbatom zielonym, świeża, o orzechowym posmaku.

Dongding Wulong 凍頂烏龍茶 średnio fermentowana, ciepła i owocowa w smaku herbata z Tajwanu

Baihao Wulong 白毫烏龍 – zwana też „Pięknością Wschodu”, mocno fermentowana, zakurzona słodycz z orientalnymi nutkami.

O pozostałe herbaty, ceny i sposób zakupu, a także o wszystkie szczegóły dotyczące wyżej wymienionych można nas pytać mailowo lub telefonicznie.

Zapraszamy na zielone zakupy w promocyjnych cenach. Dla siebie, dla domu, dla przyjaciół, na prezenty. 50g to morze radości, która starcza na długo. Wyprzedaż rusza dziś i trwa do 20 kwietnia.

2 komentarze »

  1. Wiosenna promocja – w zielone gramy! | Morze Herbaty |

    […] post by Magdalena Rybak and software by Elliott BackNo tags for this […]

  2. Herbata |

    “Żelazna Bodhisattwa Miłosierdzia”
    Bodhisattwa może być w rodzaju żeńskim? o.O

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

  • Archiwum