Od nas dla Was

Wszystko na temat: Od nas dla Was

Wigilijne czajniczki – pierniczki

trzy czajniczki fot. Anna Włodarczyk

Zwykle z okazji świąt staram się przygotować coś na styku kultur, wprowadzając do naszych tradycji jakiś herbaciany element. W tym roku na Boże Narodzenie po raz pierwszy zrobiłam czajniczki – pierniczki. Przepis na ciasto autorstwa mojej prababci, a kształty czajniczków projektu… no właśnie, kogo? W oryginale czajniczki były oczywiście kamionkowe i było ich osiemnaście, jak na załączonym obrazku. A skoro mamy Wigilię, to zabawię się w Świętego Mikołaja: osoba, która jako pierwsza poda poprawnie, choć niekoniecznie po chińsku, w formie komentarza na blogu, nazwisko autora projektu osiemnastu czajniczków z dynastii Qing, otrzyma ode mnie trzy takie pierniczkowe czajniczki przesłane pocztą. Zagadka to pewnie dość trudna, bo postać, o którą chodzi nie pojawiła się dotąd na Morzu Herbaty, a kształty pierniczków obawiam się odbiegają nieco od oryginału… Czytaj dalej »

Herbaciane pisanki

Jajko w herbacie z Muzeum Herbaty w Pinglin na Tajwanie

Kiedy mieszkałam w Chinach, herbaciane jajka (chayedan 茶葉蛋) kupowane na straganach tuż obok akademika były dla mnie jedną z mile widzianych opcji śniadaniowych. Ostatnio z apetytem zjadłam takie jajo w zeszłym roku przy Muzeum Herbaty w Pinglin na Tajwanie. Tymczasem mamy Wielkanoc i jak zwykle trzeba to uczcić jak na herbaciarza przystało. Była już kiedyś wielkanocna herbabka, więc dla odmiany w tym roku zapraszam na herbaciane pisanki – „herbacianki”. Czytaj dalej »

Wielkanocna Herbabka

Wpis trochę spóźniony, ale bardzo chciałam zrobić pewien eksperyment herbaciano-kulinarny i podzielić się efektami, a udało mi się go zrobić dopiero wczoraj wieczorem. Ale udało się świetnie i oto z dumą prezentuję: jedyną w swoim rodzaju eksperymentalną Herbabkę Wielkanocną Morza Herbaty! Wyjaśniam, że herbabka to oczywiście babka drożdżowa z herbatą.

Czytaj dalej »

Na Święta

Prezenty świąteczne

Inne pomysły na prezenty:

spotkanie herbaciane – koszt 350 zł, w ofercie świątecznej 300 zł (parzenie wybranej herbaty chińskiej lub tajwańskiej metoda gongfu cha, opowieści o herbacie, historii, rodzajach, obróbce, naczyniach, możliwość zakupu akcesoriów), termin i miejsce do uzgodnienia (dom lub wybrane przez nas miejsce warsztatowe),

– pysznościowa herbata z lotosem herbacianym do jej oglądania i wąchania,

– pysznościowa herbata z czajniczkiem do jej parzenia,

czajniczek i pędzelek do jego miziania,

herbata i czarki do picia i do wąchania (tzw. niuchary, rządzą!)

czarki i drewniane szczypce do ich przytrzymywania,

zestaw domowy, biurowy lub podróżny do parzenia,

czapan do swobodnego polewania,

termoska ubrana (do picia i rozbierania),

morze herbaty czyli czarka sprawiedliwości czy inaczej dzbanuszek,

– i wszelkie dowolne połączenia wyżej wymienionych rzeczy. Możesz stworzyć własny pakiet prezentowy dla bliskich i dalszych.

Koszty herbat i akcesoriów zależą od wagi i jakości. Chętnie doradzimy i świątecznie zapakujemy. W sprawie prezentów prosze pisać: herbata@morzeherbaty.pl lub dzwonić 600 23 89 43.

Mikołaj z Morza Herbaty

Święta

Święta to czas, gdy robimy to samo, co na co dzień, tylko wolniej, spokojniej, uważniej.
Cichej radości z tego wspólnego czasu, z tego, co możemy zobaczyć, usłyszeć, poczuć, doświadczyć.
Z wdzięcznością za wszystko. Po prostu.

Morze Herbaty

  • Archiwum