Zapraszamy Na Nowy Rok Chiński

Drodzy Przyjaciele,

zapraszamy na świętowanie Chińskiego Nowego Roku. Przypada on pierwszego dnia pierwszego miesiąca wg. kalendarza księżycowego, w tym roku 14 lutego. To najważniejsze chińskie święto, które trwa 2 tygodnie aż do Święta Lampionów. Przed nowym rokiem sprząta się domy, spłaca długi i jedna się ze wszystkimi, żeby rozpocząć kolejną czystą kartę. Domy dekoruje się na czerwono i strzela z petard. Rodzinnemu świętowaniu towarzyszy składanie ofiar bogom i przodkom oraz życzeń wszystkim bliskim. Na drzwiach wejściowych zawiesza się noworoczne dwuwiersze (chunlian) w kolorze czerwonym, który oznacza szczęście.

DSC_0101

Więcej na temat tego święta, tradycji i legend, opowiemy Wam w Wigilię Nowego Roku, w sobotę 13 lutego o godz. 17.00. w studio plastycznym „Ścieżka” na ul. Nowogrodzkiej 25/33. Ścieżka tym razem będzie czerwona – udekorowana tradycyjnymi chińskimi lampionami i noworocznymi dwuwierszami. Dla pomnożenia szczęścia zachęcamy, żeby każdy z Was miał jakiś element czerwony, będą prezenty. Po opowieściach, do godz. 21.00, będziemy parzyć, częstować, kosztować i sprzedawać najlepsze chińskiej herbaty i akcesoria herbaciane.

W niedzielę 14 lutego czekamy na Was w tym samym miejscu z herbatą i słodyczami w godzinach 11.00—17.00. Zapraszamy nie tylko do kosztowania, ale też do parzenia. Wszyscy Herbaciarze będą kolejno zasiadać za czajniczkiem i częstować swoich bliskich lub akurat przybyłych gości. Każdy chętny będzie mógł podpatrzeć i spróbować parzenia herbaty pracochłonnej (qong fu cha). Każdy nowy Przyjaciel herbaty będzie mógł ją dalej poznawać na warsztatach, które organizujemy. Dodatkowo w niedzielę Ścieżkowi artyści będą malować wizerunki ryb, które są symbolem wszelkiej obfitości i szczęścia w Nowym Roku (godz. 11.00-14.00) i kaligrafować życzenia (godz. 14.00-17.00).

„Otwórzmy drzwi, przyjmijmy szczęście”

Anna Włodarczyk i Magdalena Rybak

1 komentarz »

  1. Konrad |

    Bardzo się cieszę, że Nowy Rok będzie obchodzony w Ścieżce. Dzięki wielu sprzyjającym okolicznościom, dzieki sile i zaangażowaniu Ani i Magdy, ale także dzieki wspólnej „Ścieżce” i „Morzu Herbaty” celebracji harmonii i uważności, nasze przestrzenie – Sztuka Herbaty i Sztuka Pędzla uzupełniają się nawzajem.
    Siądźmy i napijmy się herbaty.

    Ścieżka

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

  • Archiwum