11 i 13 sierpnia otwarte pokazy herbaciane w Łebie

Herbata chińska ma 5000 lat. Rozwija się wraz z całą kulturą na różnych jej poziomach. Jest prosta, zwykła, codzienna. I jest też sztuką – głębokim indywidualnym przeżyciem. Jedna czarka chińskiej herbaty to morze radości. Tysiące smaków. Legendy i historie. Radość picia i kosztowania. Porządek i spokój parzenia. Niepowtarzalność każdego spotkania. Chcemy dzielić się z Wami herbatą i wszystkim, co ona ze sobą niesie.

11 i 13 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na pokazy herbaciane. Będziemy opowiadać o herbacie chińskiej, o jej historii, legendach, rodzajach, naczyniach, sposobach obróbki i parzenia. Będziemy też pokazywać zdjęcia, a po opowieściach zapraszamy na poczęstunek w formie tradycyjnych spotkań herbacianych. Zaparzymy wybraną herbatę tradycyjną metodą gongfu cha („herbaty pracochłonnej”) w gronie prowadzącej i 5 osób. Opowiemy wtedy więcej o wybranej herbacie, używanych naczyniach i kolejnych czynnościach. Wstęp bezpłatny.

Można będzie zakupić wybrane herbaty, akcesoria, zapisać się na spotkania herbaciane 12 sierpnia i na warsztaty 14 i 15 sierpnia, a także umówić się na indywidualne spotkania herbaciane w gronie rodziny lub przyjaciół. Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepszą herbatę.

Miejsce

Ogród Biblioteki Miejskiej w Łebie

ul. 11 listopada 5a

Dawna Wiata ceramiczna, 11-15.08 – Herbaciarnia

Prowadząca

Anna Włodarczyk – magister sinologii, autorka pracy magisterskiej pod kierunkiem prof. Mieczysława J. Künstlera pt. „Herbata chińska”, absolwentka kursów herbacianych w Centrum Sztuki Herbaty im. Lu Yu w Tajpej (Tajwan).

Asystuje

Magdalena Rybak – uczennica i asystentka z 2-letnim stażem.

mail: herbata@morzeherbaty.pl

kom: 600 23 89 43

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

  • Archiwum