Herbata na Muzealiach w Bochni

W najbliższą sobotę, 25 maja, Morze Herbaty zagości w Muzeum w Bochni. O godzinie 17:30 odbędzie się tam spotkanie z chińską sztuką herbaty, połączone z  pokazem slajdów i poczęstunkiem. Pięć osób będzie miało okazję skosztować wspaniałego tajwańskiego wulonga parzonego na sposób gongfu cha, a pozostali uczestnicy spotkania napiją się tej samej herbaty przyrządzonej w uproszczony sposób.

Spotkanie będzie częścią Muzealiów 2013, które w tym roku odbywają się pod tytułem „Chińskie żywioły” i obejmują wiele interesujących wydarzeń: wystawę „Papier, tusz, laka, jedwab, glina – pięć żywiołów sztuki chińskiej” oraz różnorodne, związane tematycznie z kulturą chińską warsztaty i prelekcje. Gościem honorowym i jednym z prelegentów Muzealiów będzie Pan Stanisław Tworzydło, mój Mistrz i Nauczyciel ceramiki, absolwent Centralnej Akademii Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej w Pekinie, który prowadzi w Warszawie własny Ośrodek Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej.

Serdecznie zapraszam!

Pełen program Muzealiów

 

6 komentarzy »

 1. Jakub |

  Spróbuję się pojawić. A gdzie znajduje się to muzeum?

 2. Anna Włodarczyk |

  W Bochni, dokładnie pod tym adresem:
  Muzeum w Bochni im. prof. Stanisława Fischera
  Rynek 20, 32-700 Bochnia
  Zapraszam!

 3. Edyta |

  Jak tylko mi się uda to na pewno tam wstąpię! To musi być coś świetnego.

 4. motylka |

  Hej, fajnie by było, gdyby na blogu pojawiały się newsy na temat nadchodzącyh wydarzeń związanych z herbatą oczywiście 🙂
  Pozdrawiam

 5. Ukrytewslowach |

  Bardzo fajne muzeum, a ta herbata…

 6. emjotde |

  Uroczyście oświadczam: przeczytałem. Trochę to trwało, ale przeczytałem Morze Herbaty.
  Po części mnie to martwi, bo odkąd zacząłem czytać, nie ukazał się żaden nowy wpis. Mam jednak nadzieję, że się jeszcze doczekam i poczytam kolejne, niezwykle ciekawe artykuły.

  W każdym razie, dziękuję za blog. Nie żałuję ani minuty spędzonej na czytaniu.
  Morze wiedzy o Herbacie! 😉

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

 • Archiwum