Chińska sztuka herbaty

Kurs podstawowy  8-9 maja 2010

Dwa dni na morzu chińskiej herbaty. Sześć kolorów herbaty, siedem gatunków, nowe smaki i sposoby parzenia. Niepowtarzalne spotkanie przy każdej czarce. Wspólna radość poznawania i doświadczania. Dla wszystkich, którzy chcieliby poznać chińską sztukę herbaty.

Zapraszamy na kurs podstawowy chińskiej sztuki herbaty, odbywający się w gronie sześciu osób – pięciu uczestników i prowadzącej. Poznamy siedem spośród najlepszych i najsłynniejszych herbat chińskich i tajwańskich, reprezentujących tak zwane „sześć wielkich rodzajów herbaty”. Będziemy ich kosztować, a następnie samodzielnie je parzyć metodą gongfu cha – „herbaty pracochłonnej”, pochodzącą z południowo-wschodnich Chin. Każde spotkanie trwa ok. 3 godzin i obejmuje wykład oraz część praktyczną – parzenie wybranych gatunków herbaty.

W ramach warsztatów zapewniamy naczynia, materiały dydaktyczne oraz najwyższej jakości herbatę z Chin i Tajwanu. Na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa w warsztatach.

Dodatkowo w niedzielę 9 maja w godzinach 15:00 – 18:00 zapraszamy na kiermasz najlepszych chińskich herbat i akcesoriów herbacianych.

PROGRAM WARSZTATÓW

I dzień

Podstawowe wiadomości o herbacie chińskiej – podział na „sześć wielkich rodzajów herbaty” (herbaty zielone, białe, żółte, turkusowe, czerwone i czarne), rola procesu fermentacji w przetwarzaniu liści herbacianych. Omówienie i parzenie herbaty zielonej, białej i żółtej.

II dzień

Gongfu cha, czyli „herbata pracochłonna” – sztuka parzenia i kosztowania herbaty z Chin południowo-wschodnich (prowincje Fujian, Guangdong oraz Tajwan). Naczynia stosowane w gongfu cha. Podstawy teorii chińskiej sztuki herbaty. Omówienie i parzenie herbaty turkusowej, czerwonej, czarnej oraz zielonej jaśminowej.

Koszt

300zł

Zgłoszenia

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń w formie elektronicznej na adres herbata@morzeherbaty.pl z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz numerem telefonu kontaktowego.

Forma płatności

50 zł zaliczki płatne najpóźniej 2 tygodnie przed terminem warsztatów na konto:

Morze Herbaty Anna Włodarczyk

Bank Millenium S.A.

Nr rachunku: 05 1160 2202 0000 0001 4779 7092

tytułem “zaliczka za kurs podstawowy”

Pozostała kwota 250 zł płatna jednorazowo najpóźniej7 dni przed terminem pierwszego spotkania.

W przypadku, gdy nie zbierze się grupa i warsztat zostanie przesunięty, możliwy jest zwrot zaliczki lub przesunięcie jej na kolejną edycję warsztatów.

Termin

8 – 9 maja 2010

sobota: godz. 17:00 – 20:00

niedziela: godz. 15:00 – 18:00

Miejsce

Studio plastyczne „Ścieżka”

ul. Nowogrodzka 25 lok. 33

www.sciezka.home.pl

Prowadząca

Anna Włodarczyk – magister sinologii, autorka pracy magisterskiej pod kierunkiem prof. Mieczysława J. Künstlera pt. „Herbata chińska”, absolwentka kursów herbacianych w Centrum Sztuki Herbaty im. Lu Yu w Tajpej (Tajwan).

Kontakt

Anna Włodarczyk tel.: 603 725 670

Magdalena Rybak tel.: 600 238 943

e-mail: herbata@morzeherbaty.pl

www.morzeherbaty.pl

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

  • Archiwum