Weekend z herbatą

gongfu cha

Zapraszam na pierwsze weekendowe warsztaty herbaciane – coś w rodzaju mini-pleneru, zwłaszcza dla zapracowanych, którzy nie mogli wziąć udziału w tygodniowym plenerze w lipcu. Warsztaty odbędą się 6/7 września w Ponurzycy pod Warszawą, w pięknym otoczeniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Będzie sporo wiedzy teoretycznej o chińskiej sztuce herbaty, ale przede wszystkim dużo parzenia i kosztowania: 9 herbat z Chin i z Tajwanu, reprezentujących wszystkie „sześć wielkich rodzajów herbaty”, które będziemy parzyć metodą gongfu cha w czajniczkach i gaiwanie – jeśli pogoda pozwoli, w specjalnym herbacianym zakątku pod lipą. Zapraszam zarówno osoby, które wcześniej z herbatą chińską nie miały do czynienia, jak i takie, które piją ją na co dzień, a może uczestniczyły już w warsztatach Morza Herbaty – dla nich będzie to okazja do poszerzenia wiedzy i spróbowania nowych herbat, bo oprócz kilku znanych gatunków będą też mało znane, ale pyszne, lub słynne, ale rzadko spotykane (np. żółta Junshan Yinzhen!). Na zakończenie uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

herbata na werandzie

Program warsztatów

Sobota, 6 września

10:00 – 10:30      przyjazd

11:00 – 13:00      wykład: rodzaje i gatunki herbaty chińskiej, sposób ich przetwarzania, chińskie naczynia herbaciane

14:00                     obiad

15:30 – 18:00      parzenie i kosztowanie: herbaty zielone, białe i żółte

Niedziela, 7 września

10:00 – 12:00      wykład: zarys historii herbaty chińskiej, związane z nią legendy i zwyczaje, co warto wiedzieć o wybieraniu, parzeniu i przechowywaniu herbaty

12:00 – 13:00      parzenie i kosztowanie: herbaty turkusowe

14:00                     obiad

15:30 – 17:30      parzenie i kosztowanie: herbaty czerwone i czarne

Koszt: 370 zł

Uwaga: cena obejmuje koszt warsztatów i 2 obiadów, nie obejmuje śniadań, kolacji i zakwaterowania.

Zapisy i dodatkowe informacje: mailowo (herbata@morzeherbaty.pl) lub telefonicznie (603 725 670) do 4 września.

Inne ważne informacje:

 • Zakwaterowanie: w gospodarstwie agroturystycznym po sąsiedzku (pokoje kilkuosobowe, z pościelą, 2 łazienki, wyposażona kuchnia), koszt: 30 zł / nocleg.
 • Wyżywienie: Zapewniamy obiady w sobotę i niedzielę. Śniadania i kolacje – we własnym zakresie.
 • Minimalna / maksymalna liczba uczestników: 3 / 6 osób.

5 komentarzy »

 1. ianhagen |

  Witam serdecznie. Mam kilka pytań odno,snie warsztatów. Czy są planowane jeszcze jakieś warsztaty w najbliższym czasie? Czy jeśli będą mogę zostać powiadomiony mailem? Czy jest możliwość prywatnych lekcji? Pozdrawiam

 2. herbata |

  Witam, czy w tym roku także planowane są warsztaty gdzieś w pobliży Warszawy ?

 3. Anna Włodarczyk |

  Tak, jak najbardziej! W lipcu odbędzie się drugi plener ceramiczno-herbaciany w Ponurzycy, a nieco później jednodniowe warsztaty herbaciane w Warszawie. Szczegóły wkrótce!

 4. Agata z No More Maps |

  A czy w okolicach Wrocławia będzie można w tym roku na warsztatach porozmawiać o herbacie? 😉 Np. jeśli zebrałaby się grupa chętnych osób?

  Pozdrawiam serdecznie!

 5. Anna Włodarczyk |

  @Agata z No More Maps: jeśli zbierze się grupa chętnych, a jeszcze lepiej dwie sześcioosobowe grupy (bo z Warszawy trochę daleko;)) i znajdzie się miejsce, to jak najbardziej! Najchętniej w sierpniu. W razie zainteresowania proszę o wiadomość na priv.

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

 • Archiwum