Plener po raz piąty!

Letnie plenery ceramiczno-herbaciane powoli stają się tradycją – w tym roku w lipcu zapraszam do Ponurzycy już po raz piąty!

To propozycja dla tych, którzy chcieliby spędzić tydzień w pięknych „okolicznościach przyrody” Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, odpocząć, jednocześnie pracując twórczo z gliną i kosztując wspaniałe herbaty z Chin i z Tajwanu.

Zapraszam zarówno osoby, które miały już do czynienia z ceramiką i herbatą chińską, jak i te, dla których jedna lub obie te dziedziny są nowością. Herbaciarzy, którzy marzą o własnoręcznie wykonanych naczyniach i ceramików, którzy chcieliby poszerzyć swoje doświadczenie o chińskie parzenie herbaty na sposób gongfu cha.

Większą część czasu plenerowego będzie zajmować ceramika, której poświęcimy około 5 godzin dziennie. Wspólnie przejdziemy cały proces pracy z gliną: od tworzenia kształtów różnymi technikami, aż po końcowy wypał na ostro, w tym wypał techniką „raku”. Skupimy się na tworzeniu naczyń herbacianych, ale będzie też można realizować inne pomysły ceramiczne, na ile czas, możliwości techniczne i wyobraźnia nam pozwolą.

Każdy dzień plenerowy zaczniemy od około 2-godzinnego spotkania przy herbacie. Codziennie zaparzymy metodą gongfu cha dwa wybrane gatunki spośród najlepszych herbat chińskich i tajwańskich. Będziemy ćwiczyć parzenie w czajniczku i gaiwanie, odkrywając jak dobór naczyń, czas parzenia i temperatura wody wpływają na smak herbaty. A przede wszystkim cieszyć się bogactwem jej smaków, aromatów i kolorów w otoczeniu natury.

Plener zakończy w sobotę 21 lipca po południu spotkanie herbaciane, podczas którego uczestnicy zaparzą wybrane herbaty w wykonanych przez siebie naczyniach.

Termin i miejsce: 16 – 21 lipca 2018, letnia pracownia Stanisława Tworzydło w Ponurzycy

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy pod adresem herbata@morzeherbaty.pl – tą drogą prześlę szczegółowe informacje i odpowiem na wszelkie pytania.

PS. Ostatnio przez pewien czas z powodu kłopotów technicznych nie działała skrzynka mailowa herbata@morzeherbaty.pl. Wszystkich, którym nie udało się ze mną skontaktować, przepraszam i proszę o ponowny kontakt – problem już usunięty, chętnie odpowiem na wszystkie wiadomości.

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

  • Archiwum