Noworoczne warsztaty herbaciane

Da Hong Pao

Już za chwilę Boże Narodzenie, więc przede wszystkim życzę Wam wszystkim, drodzy Herbaciarze, Sympatycy i Przyjaciele Morza Herbaty, radości, spokoju i odpoczynku w świątecznej atmosferze, najlepiej przy czarce pysznej herbaty. A w Nowym Roku wielu olśnień i zachwytów, nie tylko herbacianych!

A wszystkich chętnych po Świętach zapraszam na pierwsze w Nowym Roku warsztaty herbaciane, które odbędą się 10 stycznia (szczegóły poniżej). Będą na nich królowały herbaty „ciepłe”, znakomite na zimę, na czele z Da Hong Pao 大紅袍 – Wielką Czerwoną Szatą. 15 grudnia, goszcząc w programie Polskiego Radia Dzieciom z okazji Międzynarodowego Dnia Herbaty (audycji można posłuchać tutaj), zostałam zapytana, która herbata najbardziej kojarzy mi się ze Świętami. Odpowiedź była prosta, bo tego samego dnia rano pomyślałam sobie, że Wielka Czerwona Szata kojarzy mi się ze Świętym Mikołajem:) Dlatego postanowiłam, że koniecznie musi się ona pojawić na noworocznych warsztatach. Ale żeby nie było monotonnie, w naszych czarkach zagości też herbata o zupełnie innym charakterze – tym razem nie zielona, ale biała: Baihao Yinzhen 白毫銀針, czyli Srebrne Igły.

Udział w warsztatach herbacianych może być dobrym pomysłem na świąteczny prezent. Ci, którzy chcą obdarować w ten sposób bliską osobę, mogą otrzymać takie oto eleganckie zaproszenie na czerpanym papierze:

Zaproszenie na herbatę

Czas: 10 stycznia (niedziela), godz. 12:00 – 15:00

Miejsce: Ośrodek Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej, Warszawa

Koszt: 100 zł od osoby

Zgłoszenia: do czwartku 8 stycznia, mailem na adres herbata@morzeherbaty.pl lub telefonicznie pod numerem 603725670

Jak zwykle, aby pełniej uczestniczyć w warsztatach, proszę o przestrzeganie kilku zasad:

  • nie nosimy biżuterii na rękach, a także zegarków, długich naszyjników i kolczyków,
  • długie włosy powinny być upięte,
  • nie używamy perfum,
  • strój nie powinien przeszkadzać przy parzeniu herbaty, dlatego nie nosimy np. ubrań z długimi, szerokimi rękawami.

1 komentarz »

  1. lukasz.madrzynski |

    加油Ania! super uslyszec po latach ^_^

Skomentuj:

(nie będzie publikowany)

  • Archiwum